piątek, 28 listopada 2014

Blogerka miesiąca - Basia z KuFra

 W listopadzie blogerką miesiąca zaostała Basia z KuFra.


1. Napisz coś o sobie

Jestem przede wszystkim Mamą dwóch fajnych chłopaków. Poza tym lubię podróżować, spacerować a ostatnio zaczęłam biegać. Uwielbiam ładne zdjęcia, marzy mi się dobry aparat i podszkolenie umiejętności fotograficznych oraz obróbki zdjęć.
2. Kiedy i jak zaczęłaś przygodę z szyciem

Z szyciem stykałam się od dawna. Moja Mama szyła na maszynie, robiła swetry na maszynie dziewiarskiej. Jako dziecko zdarzyło mi się nawet uszyć kilka rzeczy dla lalek. Ale tak na poważnie moja przygoda z szyciem zaczęła się kiedy na świecie pojawiły się dzieci. Natrafiłam w sieci na blogi Mam szyjących fajne rzeczy dla swoich pociech i stwierdziłam, że ja też mogę spróbować. Początki były dosyć nieudolne, ale z czasem doszłam do wprawy. Choć cały czas się uczę to, to co powstaje teraz powoduje moje ogromne zadowolenie.

Szycie daje mi wiele radości, jest sposobem na stres i formą relaksu. Uwielbiam "usiąść" do maszyny wieczorem, kiedy dzieci śpią. Wieczorami też szyje mi się najlepiej, wtedy mam ciszę i spokój i nic mnie nie rozprasza. 

3. Dla kogo i co najbardziej lubisz szyć?

Najwięcej rzeczy szyję dla chłopaków - ubrania, ozdoby do pokoju itp. Czasem szyję też ubrania dla siebie, ale nie mam do tego zbyt wiele cierpliwości. Szyję też czasem dla rodziny lub znajomych. Niektóre projekty tak bardzo lubię, że powstają w różnych wersjach kolorystycznych i w ilościach hurtowych, tak jak na przykład muchy czy sowy:)

Dzięki szyciu natrafiłam też na grupę Szczecin Szyje. Fajnie jest spotykać się z innymi osobami, tak samo zakręconymi na punkcie szycia. Poznałam też wiele fajnych, niezwykle inspirujących osób. Okazało się też, że tuż obok mnie mieszka Marta, z którą się zaprzyjaźniłyśmy. Wspólnie udało nam się pozyskać sponsorów, od których otrzymałyśmy mnóstwo materiałów na warsztaty szycia dla grupy i do uszycia kołderki dla Hospicjum.4. "KuFra" to...?

KuFra to od nie dawna blog na którym prezentuję moje prace. Postaram się z czasem coraz bardziej go urozmaicać i wprowadzać np. tutoriale oraz inne  inne związane z szyciem tematy. A sama nazwa pochodzi od pierwszych sylab imion moich synów - Kuby i Franka.5. Twoje plany i marzenia?

Moje plany związane z szyciem to przede wszystkim podszkolenie się w szyciu ubrań. O ile ubrania dla chłopaków, czy ubrania nie dopasowane do sylwetki mi wychodzą, to dużym wyzwaniem są ubrania dopasowane - spodnie sukienki. Do tego potrzeba dużo więcej precyzji, doświadczenia, cierpliwości i czasu. Dodatkowo jestem osobą niewysoką i ciężko w sklepach znaleźć ubrania, które by leżały tak jakbym tego chciała. Poza tym podziwiając piękne prace patchworkowe dziewczyn z grupy Szczecin Szyje, zamarzyła mi się  narzuta wykonana tą techniką.

To są moje plany na najbliższą przyszłość.

Fajnie było by prowadzić małą manufakturę ręcznie robionych rzeczy. Nie wiem jednak czy kiedykolwiek się na to odważę. Myślę, że mimo wszystko będzie to moje dodatkowe zajęcie, hobby, a nie sposób zarabiania na życie.

Życzymy spełnienia planów i marzeń.
Basię można spotkać na blogu KuFra oraz na FB.Ps. Jeśli nalezysz do grupy Szczecin Szyje i chciał(a)byś zaprezentować tutaj swojego bloga - napisz: aleksandra(at)geniusz.org
 

1 komentarz:

  1. Trzymam kciuki za realizację planów szyciowych i fotograficznych. Faktycznie z dopasowanymi rzeczami jest trochę trudniej ale wszystko w zasięgu możliwości :D A jak coś - zawsze grupa pomoże!

    OdpowiedzUsuń